Пропускане към основното съдържание

За справедливостта като ценност


Този път ще бъда много кратка.

В хороскопа на Линда Гудман за стрелеца пишеше, че гледаме на света с розови очила. Всъщност по-вярното е, че се стараем да има баланс и справедливост - дали за нас, дали за близките около нас. Което за съжаление няма как да се случи винаги. Това, което с годините така и не се научих, е да не се питам "Защо?", когато везните са в обратната на справедливостта посока. Вероятно светът би бил много спокоен и скучен ако всичко се нареждаше винаги в правилната посока. 

И все пак - нещата са много по-лесни, когато посрещаш хората с положително желание и усмивка. Вероятността да попаднеш на същото от другата страна е много по-голяма, отколкото когато приемаш всичко с негативизъм. Или си типа човек, който по модерному наричаме 'хейтър'. 


Усмихвайте се! :-)

Коментари

Следвайки твоя пример за годините и въпросите, и аз си имам няколко "защо".

Защо знаем, че везните са в другата посока и защо нашите везни трябва да верни?
Unknown каза…
Как защо – за да ни е гадно!