Пропускане към основното съдържание

Фенство, мания и производни

Не се считам за един от най-големите фенове на каквото и да е. Даже донякъде вълната 'фенство' ми е необяснима и странна. Може би защото я асоцирам с пищящи каки, късащи дрехи, мятащи сутиени и лепващи си гърдите върху прозорците на разни (т.нар.) звезди.
Или може би защото за мен е близка до футболното хулиганство. Преди време един приятел ми беше казал: "Не можеш да си представиш какво истинско блаженство, какво невероятно удоволствие и свещеност, е да докоснеш вратата на националния стадион..." Срам, не-срам, верно не мога да си го представя. И да я докосна за мен ще си е .. врата. Единственото, което ме е впечатлявало на стадионите е голямото разстояние. Наживо нещата са толкова гигантски, в сравнение с малкия екран. Хич не мога да си представя какво е да тичаш 90 минути на това огромно разстояние. И това е. Доста нефутболно, нали? Пълна скука съм в това отношение.
И по звезди не си падам. Нито небесни, нито чудесни, нито пайнерки. Обичам музиката, харесвам някои изпълнения, но цитираните мааалко по-горе изцепки са ми бая далечни и чужди.
Но ще е силно да отрека, че и аз ставам подвластна на различни манийки. Всъщност моите манийки са с логиката на серийност, която доста бързо ми омръзва. Три до момента са се задържали като доста постоянна величина.
Първото е едно много любимо стрелче. Над 3 години ми е мания, чак невероятно, а?
Второто са народните танци. За това даже скоро ме обвиниха, че става прекалено досадно. Но пък ми е такъв хубав релаксиращ вариант... Всъщност танците не са само.. танци. Те са и общуване, интересна комуникация, забавление, опознаване на българския бит и душевност. А както всички добре знаем - моята светла личност е жадна за нова информация и знания.
Третото е от сравнително скоро - това е малкия Пижо (наречен така на един небезизвестен герой от дуета Пижо&Пенда, но който за съжаление си е объркал цвета). Някаква мания ме е подгонила да го обновявам и оправям. Да вметна между другото, че последните му upgrades са: ново амортесьорче за багажника и нов десен мигач. Сега ми намига много по-цветно :D
Та тези мои три манийки ме замислиха. Доколко маниите обсебват нашия живот? И доколко са вредни?
Гениалният ми мозък роди само една мисъл: не са вредни, ако ни правят щастливи. Не са вредни ако не нараняват здравето ни и отношенията ни с околните. Не са вредни ако ни помагат да се чувстваме по-добре и да се оттърсваме от стреса.
Е, има го кофти момента, че може да станем досадни за другите, но.. това е положението.

Коментари

Популярни публикации от този блог

Какво могат - и какво не могат да ми дадат народните танци?

Последните 2-3 години се вижда една много силно изразена тенденция за връщане към народното ни творчество - и изключително голям интерес към народните танци като цяло. В това, разбира се, няма абсолютно нищо лошо. Мотивацията на хората за включване в редиците на клубовете е съвсем различна обаче. И много често търпи развитие по време на обучението. Какво всъщност могат - и какво не могат, да дадат танците (това е лична позиция - и естествено може да бъде критикувана, осъждана или неразбирана): 1. Двигателна култура. Със сигурност ако човек никога през живота си не се е сблъсквал с някакво движение - независимо дали то е лека атлетика, фитнес, разходки, планинарстване, народните танци ще му дадат нещо ново и различно. За жалост обаче, когато вече сме израсли детската възраст, това се случва много по-бавно. Но - както с всяко нещо, всичко е въпрос на усилия и желание от страна на танцуващия.  На много хора първоначалната им концепция за започване на обучение по народни танци е р

Не забравяй откъде си тръгнал!

Рядко използвам удивителна в заглавие - освен ако не искам да изразя някаква много голяма емоция. Ами случаят е такъв. Вече почти ежедневно започвам да наблюдавам хора, които тотално са забравили какво е да си 'начинаещ' в нещо. Откъде са тръгнали, по чии стъпки са вървели и как самите те са се учили. А е повече от ясно, че никой не се е родил научен. Самият ни живот, начина, по който се развиваме - е с непрестанно учение. И това да не забравяме, че и самите ние сме били неуки в нещо, е изключително важно. Защото не позволява да подценяваме и другите, които се учат в момента. Да ги заклеймяваме или да ги осъждаме. Българите специално много сме свикнали да не гледаме гредата в нашите очи - а да забелязваме треската в чуждите. За мен най-важното нещо е всеки един човек да се самооценява възможно най-разумно, рационално и правилно. Да не се величае прекалено - или обратното (за което по-често съм говорила в блога): да се подценява и да си набива ниско самочувствие. Първот

"Когато ученикът е готов, учителят ще се появи"

Цитираното заглавие е една будистка поговорка, която изключително много уважавам и която Тери ми беше споделил много отдавна. Последните дни по стечение на обстоятелствата са ми много силна причина да се обърна към себе си. Преди време един близък мой човек ме беше питал защо имам нуждата да пиша в блога. Какъв е този мерак за писмено изразяване на вътрешния ми духовен свят. Всъщност отговорите са няколко. Понякога просто искам да оставя мислите сами да се съчетаят и на повърхността да излезе това, което вероятно иначе няма да имам повод (или причина) да изкарам. В някаква степен това помага и на мен самата да събера и подредя мозайката на различни ситуации. А понякога имам нуждата просто да излея емоцията, която ми се е насъбрала от различни поводи и събития. По-интересното е, че все повече познати и приятели започват да ми споделят, че следят моя блог. Включително и хора, които вече не са от обкръжението ми, което все пак ме кара да се надявам, че съм успяла да дам нещо